Firmamız Hollanda Vize Başvuru İzmir bölgesinde başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıyla vize işlemlerinizin hızlandırılması için sizlere yardımcı olur. Bu kapsamda turistik vize ya da iş seyahatleriniz için uygun bir vizenin çıkarılması sağlanır. Bu kapsamda turistik ya da iş seyahati fark etmeksizin belirli ülkeler vize ile ülkeye giriş kabul eder. Gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından konsolosluk tarafından başvuruların onaylanması mümkündür. Bu doğrultuda firmamız evrakların tamamlanması konusunda hiçbir eksiğin çıkmaması için vize danışmanları ile sizlere yardımcı olur. Sizlerde firmamızın tercih edebilirsiniz.

Hollanda İçin Vize Almak Gerekli Midir?

Hollanda Schengen vizesi isteyen ülkeler arasında yer alır. Bu kapsamda diplomatik, hususi, hizmet pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hollanda ‘ya aralıksız olarak 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla vizeden muaf olarak seyahat etme hakkı bulunur. Umuma mahsus pasaport sahibi ziyaretçiler ise vize alma ihtiyacı duyar. Bu kapsamda daha önce başka bir Schengen ülkesi için vize alınmış ve geçerlilik süresi devam ediyorsa yeni bir vize almadan Hollanda’nın ziyaret edilmesi mümkündür. Ancak vize yok ise Hollanda için yeniden alınması ve gerekli evrakların tamamlanması önem arz eder.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Vize Başvuru İzmir için gerekli evrakların tamamlanması gereklidir. Bu kapsamda tercih edilecek bir vize türüne göre belirli evraklar bulunur. Turistik vize, aile ziyareti vizesi, şoför vizesi, ticari vize gibi her türlü vize için belirli evrakların tamamlanması gereklidir. Hollanda vizesi için gerekli evraklar:

 • Pasaport
 • Hollanda Schengen vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği ve nüfus yüzden fotokopisi
 • Finansal durumu gösterir belgeler
 • Kişi işveren ise şirketinin antetli kağıdına hazırlanmış dilekçe
 • Kişi emekliyse şahsen yazılmış bir dilekçe
 • Kişi devlet dairesinde çalışıyor ise bağlı bulunduğu kurumun antetli kağıdına mühürlü bir şekilde dilekçe yazılması gereklidir.

Bu kapsamda her durum için gerekli olan belgeler bulunur. Aynı zamanda seyahat amacı ve gidilecek amacı destekleyen bilgilere ait belgelerin bulunması, seyahat sağlık sigortasının bulunması gibi detaylara önem verilmelidir. Kişi öğrenci ise öğrenci belgesi, kişi emekli ise emekliliğini gösteren belgeler gibi ek olarak hazırlanması gereken belgelerde istenebilir.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu başvuru sırasında istenen en önemli evraklardan birisidir. Bu kapsamda firmamız tarafından Hollanda Vize Başvuru İzmir ilçelerindeki herkes için eksiksiz bir şekilde tamamlanması söz konusu olur. Bu evrak aracılığıyla konsolosluk için kişisel ve seyahat bilgileri doğrultusunda bir ön bilgi olarak sunulması mümkündür. Form internette online olarak doldurulabiliyor olsa da eksiksiz bir şekilde doldurulabilmesi için firmamız gibi alanında uzman kişilerden yardım alınması oldukça önemlidir. Çünkü konsolosluğun bilgilerde bir tutarsızlık tespit etmesi durumunda Hollanda Schengen vize başvurusunun reddedilmesi söz konusu olabilir.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurularının sonucunun açıklanması için yaklaşık olarak 15 gün geçmesi gereklidir. Ancak ek belge talep edilmiş ise daha geç sonuçlanması söz konusu olabilir. Aynı zamanda yoğunluk gibi çeşitli nedenler ile sürelerde değişiklikler görülebilir. Bu durumda vize başvurusunun önceden yapılması da büyük önem arz eder. Seyahat planlarının ertelenmemesi için sizlerde seyahatinizden en az 30 gün önce firmamız ile iletişime geçerek vize işlem sürecinin olumlu etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi alınırken Hollanda tarafından talep edilen belirli prosedürler bulunur ve bunlara dikkat edilmesi gereklidir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Seyahat amacının belirlenmesi kapsamında en uygun vize türünün oluşturulması
 • Seyahat amacına uygun bir şekilde gerekli olan tüm belgelerin hazırlanması
 • Firmamız bünyesinde bulunan vize uzmanı tarafından belgelerin kontrol edilmesi ve incelenmesi
 • Hollanda vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması
 • Vize başvuru ücreti vizenin işleme girmesi amacıyla ödenmesi
 • Konsolosluk tarafından vize dosyasının incelenmeye başlaması için randevu alınması
 • Biyometrik verilerin ve dosyaların sunulması
 • Konsolosluğun değerlendirilmesi sonucunda başvurunu takip edilmesi
 • Pasaportun teslim edilmesi
Vize Başvurusuna Şahsen Gelinmesi Gerekir Mi?

Vize başvuru sürecinde dosyaların teslim edilebilmesi için beş yıl önce herhangi bir Schengen ülkesine ziyaret yapılmış ve parmak izi verilmiş ise sizlerin randevuya şahsen gelmesine ihtiyaç duyulmaz. Bu kapsamda yetki verdiğiniz firmamız başvuru dosyanızı teslim eder. Özellikle son beş yıl içerisinde alınan Schengen etiketlerindeVIS ibaresinin bulunması sonucunda işlemlerinizi üçüncü kişi veya kurumların gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ancak tanımlı parmak izi olsa dahi parmak izi verme merkezine Hollanda konsolosluğu tarafından çağrılabilirsiniz. Hollanda Vize Başvuru İzmir ili için yetkili firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak Schengen vize işlemlerinde talep edilen parmak izi pasaport işlemleri sırasında verilen parmak izinden farklıdır.

Vize Başvurusu Seyahat Tarihinden Ne Kadar Önce Yapılır?

Turistik ya da iş seyahatleri fark etmeksizin seyahat tarihinden en erken 90 gün önce vize başvurusunun yapılması büyük önem arz eder. Ancak seyahat tarihine 90 günden fazla bir zaman bulunuyor ise başvurunun kabul edilmemesi mümkündür. Bu kapsamda başvuru yapılırken Hollanda konsolosluğuna ve Hollanda Büyükelçiliği’nin ulusal bayram tatili günleri, resmi ve dini tatil günleri ve mevsimsel olarak başvuruların artacağı dönemlere de dikkat edilmelidir. Bu kapsamda seyahat tarihi ortalama 15 gün kala yapılabilmesi söz konusudur. Ancak çok kısa süre içerisinde yapılan başvurularda vizenin yetişmeme ihtimalinin olduğu unutulmamalıdır.

Hollanda Vizesi İçin Pasaport Süresi Nedir?

Hollanda vize başvurusu yapılırken pasaport sürelerinin planlanan seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 90 günlük bir süreye sahip olması büyük önem arz eder. Aynı zamanda pasaport içerisinde karşılıklı olarak iki boş sayfanın olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Özellikle tüm evraklar tamamlanmış olsa dahi pasaportta yırtık ya da hasar görülür ise başvuruların kabul edilmemesi söz konusu olabilir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Kolay Yapılır?

Hollanda vize başvurusuna başvuracak olan kişi beş yıl önce Schengen vizesi için parmak izi tanımlamış ise herhangi bir kişiye yetki yazısı vererek vize başvurusu yapabilir. Bu kapsamda parmak izinin geçerlik süresi beş yıldır. Hollanda vize başvuru süreçlerinde tüm evrakların gidiş amacına uygun ve çalışma şekline uygun bir şekilde eksiksiz, doğru ve tam hazırlanması gereklidir.

Bu doğrultuda firmamız öne çıkarak tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması sonucunda değerlenme süresinde artış yaşamamasını sağlar. Sizlerde Hollanda Vize Başvuru İzmir ve ilçelerinde firmamızdan randevu alarak vize başvurunuzuvize danışmanları ile gerçekleştirebilirsiniz.
[/av_textblock]